27 stycznia 2017

Tablet graficzny Ugee HK1060pro - unboxing, rozpakowywanie i recenzja/test

Tablet graficzny Ugee HK1060pro - unboxing, rozpakowywanie i recenzja/test

Podczas rysowania mam wrażenie, że rysuję po prawdziwym papierze ponieważ powierzchnia tabletu jest matowa i piórko się nie ślizga. Wywołuje uczucie naturalności, swobody i radości z użytkowania. Zachęca do tworzenia. Piórko, leży bardzo wygodnie w dłoni, nie ślizga się bo pokryte jest gumowaną powierzchnią. Ma wagę jak prawdziwe pióro, co sprawia wrażenie solidności. Jak zresztą cały tablet.

- duży obszar roboczy 254x153mm
- wysoki zakres sił nacisku 2048 stopni
- rozdzielczość wejściowa 5080 LPI*
- szybkie wykrywanie pozycji piórka 233 RPS**
- wysokośc odczytu piórka 1cm
- aż 10 programowalnych klawiszy

* LPI (lines per inch) ilośc lini na cal – liniatura jest parametrem mówiącym ile rzędów kropek (lub linii) ułożonych równolegle względem siebie przypada na jednostkę długości. Liniaturę wyraża się w liniach na cal – lpi (lines per inch), lub rzadziej w liniach na centymetr. Im wyższa liniatura, tym drobniejsze kropki rastra (i więcej ich), a więc tym więcej szczegółów może zawierać tworzony obraz.

** Częstotliwość próbkowania RPS (Revolutions Per Second) – analogowy sygnał jest ciągły w czasie, więc konieczne jest przetworzenie go na ciąg liczb. To, jak często sygnał jest sprawdzany i zamieniany na liczbę zależną od jego poziomu, określane jest mianem częstotliwości próbkowania. Innymi słowy można powiedzieć, że częstotliwość próbkowania jest odwrotnością różnicy czasu pomiędzy dwiema kolejnymi próbkami. Czym wyższa wartość tym lepszy wynik.

Tablet jest kompatybilny m.in. z:
Systemy: Windows/XP/Vista 7/8/10, Linux, Mac OS 10.2.6 i wyższe
Programy :Adobe Photoshop/Corel Painter/Z-brush/3D MAX/Comic Studio/Smooth Draw/Illustrator/Gimp/Krita/MyPaint/Blender/Manga Studio i inne

Tablet można kupić tutaj: http://allegro.pl/tablet-graficzny-ugee-hk1060pro-alternatywa-wacom-i6798767816.html